Budowa domów niskoenergetycznych i pasywnych
Oferujemy Inwestorom prywatnym budowę domu niskoenergetycznego lub domu pasywnego „od A do Z”, od projektu do efektu. Naszą współpracę rozpoczynamy od zaproszenia Inwestora do wybudowanego przez naszą firmę pierwszego domu pasywnego w województwie kujawsko-pomorskim oraz omówienia różnic w budowie i eksploatacji pomiędzy domem pasywnym i domem niskoenergetycznym. Doradzamy także Inwestorowi jak wybudować dom zeroenergetyczny zgodny z wymaganiami UE po roku 2020. Inwestor przed rozpoczęciem inwestycji uzyskuje także możliwość zapoznania się z dokumentacją i rozwiązaniami zastosowanymi na prowadzonych przez nas budowach domów niskoenergetycznych. Bardzo duże znaczenie ma logistyczne przygotowanie budowy. Nasze budowy prowadzimy zgodnie z międzynarodowymi standardami zarządzania projektami – nie rozpoczynamy budowy bez wykonania budżetu i harmonogramu GANTTA.
Budowy prowadzimy metodą kontraktową pełniąc rolę Menedżera Budowy. Zakres prac wykonywanych przez naszą firmę przedstawiono poniżej.
Co zrobi Menedżer Budowy?
- Wybuduje Twój wymarzony dom w 7 miesięcy.
- Wybuduje Twój dom systemem kontraktowym (maksymalizacja zysków i jakości przy jednoczesnej minimalizacji wpływu czasu i innych czynników zewnętrznych).
- Poprowadzi cały proces budowy przyjmując funkcję inwestora zastępczego oraz wszystkie czynności i procesy realizowane przez projektanta, kierownika budowy oraz inspektora nadzoru.
- Odpowie na pytanie: jak budować optymalnie, czyli optymalizując koszty inwestycyjno-eksploatacyjne (koszty łączne związane z budową oraz koszty eksploatacyjne związane z domem w ciągu najbliższych 30 lat).
- Opracuje szczegółową analizę zakupionego projektu pod kątem zastosowanych rozwiązań materiałowych oraz wysunie sugestie w sprawie ewentualnych zmian.
- Opracuje Audyt Energetyczny przyszłego domu ze wskazaniem i analizą rozwiązań energooszczędnych oraz zdrowotnych. Odpowie na pytanie: jak wybudować dom, żeby był zgodny z przepisami unijnymi po roku 2020.
- Opracuje budżet inwestycji – od rozpoczęcia budowy, do zamieszkania łącznie z wszystkimi kosztami generowanymi w czasie inwestycji oraz w jej otoczeniu.
- Opracuje harmonogram budowy w formie graficznej (harmonogram GANTTA) ze wskazaniem punktów krytycznych.
- Opracuje pełną dokumentację budowlaną.
- Wykona mapę do celów projektowych w skali 1:500.
- Wykona dokumentację geotechniczną.
- Sprawdzi zgodność projektu typowego z wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.
- Opracuje Projekt Zagospodarowania Terenu zgodny z wytycznymi Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, wraz z rozwiązaniami technicznymi przyłączy do sieci: wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej i energetycznej. Projekt Zagospodarowania Przestrzennego będzie dołączony do zasadniczej części projektu typowego.
- Opracuje część dotyczącą instalacji wod.-kan, elektrycznej i gazowej w zakresie koniecznym do adaptacji.
- Uzgodni projekt zagospodarowania terenu w zakresie urządzeń i melioracji wodnych z właściwym UG lub UM.
- Uzyska warunki techniczne przyłączenia budynku do sieci gazowej, energetycznej, wod-kan. oraz uzupełni dokumentację o wymagane przez odpowiednie urzędy opinie, uzgodnienia, oświadczenia, warunki techniczne przyłączy mediów: wody, gazu, energii elektrycznej, odprowadzenia ścieków czy wody deszczowej.
- Uzupełni dokumentację o „Oświadczenie inwestora o dysponowaniu prawem do działki na cele budowlane”.
- Załączy zaświadczenia o uprawnieniach projektowych oraz podpisy projektu przez autorów adaptacji.
- Przygotuje oświadczenie o kompletności i zgodności projektu budowlanego z przepisami i normami.
- Opracuje informację dotyczącą bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ).
- Opracuje charakterystykę energetyczną budynku.
- Naniesie ewentualne zmiany na oryginale projektu typowego techniką trwałą (np. w kolorze czerwonym).
- Uzyska wyłączenie z produkcji rolnej w Starostwie Powiatowym.
- Uzyska opinię dotyczącą zjazdu, zgodę na lokalizację i budowę zjazdu z drogi gminnej oraz wykona projekt zjazdu z drogi publicznej (w przypadku takiej konieczności).
- Wykona projekt przyłączy: wodociągowego, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej łącznie z uzgodnieniem ZUD, w zakresie wymaganym do realizacji przyłączy, przez lokalne przedsiębiorstwa eksploatacyjne.
- Wykona projekty wewnętrznej instalacji gazowej i zewnętrznej instalacji gazowej łącznie z uzgodnieniem ZUD, w zakresie wymaganym przez lokalną Spółkę Gazownictwa.
- Sprawdzi oraz przeliczy zgodność przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych z warunkami i obciążeniami normatywnymi właściwymi dla strefy klimatycznej, w której znajduje się działka.
- Wprowadzi zmiany związane z adaptacją na dom niskoenergetyczny lub pasywny.
- Uzyska pozwolenie na budowę.
- Przygotuje logistycznie budowę.
- Przeprowadzi negocjacje z dostawcami, wybierze dostawców oraz zapewni dostawy wszystkich potrzebnych materiałów na plac budowy (JIT).
- Przeprowadzi negocjacje z wykonawcami, podpisze umowy oparte na wieloletnim doświadczeniu i chroniące przede wszystkim interes prawny i finansowy inwestora oraz będzie sprawować nadzór nad pracą poszczególnych ekip wykonawczych.
- Poprowadzi całą budowę pełniąc funkcję kierownika budowy.
- Zrealizuje pełną obsługę budowy w zakresie formalnym (zgłoszenie budowy do Nadzoru Budowlanego, wpisy do dziennika budowy itp.).
- Załatwi wszelkie sprawy związane z budową we wszystkich urzędach i wszystkie zezwolenia, pozwolenia oraz inne pisma wymagane prawem budowlanym.
- Wybierze wspólnie z inwestorem profesjonalnego architekta wnętrz.
- Będzie na bieżąco przedstawiać, na cotygodniowym spotkaniu, postęp prac wraz ze szczegółową dokumentacją zdjęciową oraz bieżącą analizą harmonogramu i stanu zaawansowania budżetu.
- Uzyska wszystkie wymagane prawem odbiory cząstkowe oraz odbiór formalny budynku przez Nadzór Budowlany.
- Przekaże Inwestorowi klucze do gotowego domu.