Dlaczego zatrudnienie Menedżera Budowy jest najbardziej racjonalnym sposobem budowy domu:

Oszczędność pieniędzy

Menedżer Budowy budując systemem kontraktowym może wybudować dom taniej od cen rynkowych i przyjętego budżetu. Menedżer Budowy poprzez ogłaszanie przetargów na poszczególne roboty oraz dostawy materiałów, rozbija powszechną w Polsce zmowę producentów, hurtowni i wykonawców budowlanych, którzy realizując klientowi dom, zarabiają na nim wielokrotnie poprzez sieć wzajemnych powiązań i wzajemną kontrolę cen.

Budowa domu w najkrótszym możliwym czasie

Przygotowanie logistyczne budowy (harmonogram i budżet) co najmniej 3 miesiące przed rozpoczęciem budowy skraca czas budowy do 90 dni ( stan surowy zamknięty) lub 200 dni ( stan pod klucz). Inwestor, który podejmie decyzję o budowie, może zamieszkać w nowym domu w tym samym roku.

Eliminowanie błędów w zarodku

Stała obecność Menedżera Budowy na budowie sprawia, że każdy potencjalny błąd technologiczny jest natychmiast wychwytywany i eliminowany. Taki tryb postępowania ma znaczący wpływ na jakość i tempo wykonywanych prac.

Eliminowanie słabych wykonawców i nierzetelnych dostawców

Procedury przetargowe i umowy sporządzone przez Menedżera Budowy skutecznie eliminują nierzetelnych wykonawców i dostawców już przed rozpoczęciem budowy i wpływają w sposób jednoznacznie pozytywny na jakość i tempo prowadzonych robót.


Menedżer Budowy Radzi

Just in Time

Realizacja dostaw według zasad JIT powoduje racjonalne gospodarowanie środkami i miejscem na placu budowy. Inwestor nie musi płacić wcześniej za potrzebne materiały.

Brak zaliczek

Nie pobieramy żadnych zaliczek. Wynagrodzenie Menedżera Budowy jest wypłacane po zakończeniu poszczególnych etapów budowy domu i stanowi zawsze tylko część oszczędności osiągniętych przez Inwestora w związku z prowadzeniem budowy przez Menedżera Budowy.

Pełna kontrola wydawanych środków

Inwestor jest na bieżąco informowany przez Menedżera Budowy o poziomie wydawanych środków (otrzymuje co najmniej raz w tygodniu arkusze kalkulacyjne pokazujące stopień realizacji budżetu, i pojawiające się oszczędności) . Inwestor widząc dodatkowe środki, które zaoszczędził poprzez swoje działania Menedżer Budowy, może te środki przeznaczyć na podwyższenie standardu energetycznego budynku lub wyższy standard wykończenia wnętrz.

Od wybranego projektu do pozwolenia na budowę

Menedżer Budowy załatwi wszystkie potrzebne formalności, od wybrania przez Inwestora projektu, aż do uzyskania pozwolenia na budowę.

Kierownik i Inspektor Nadzoru w jednym

Menedżer Budowy pełni jednocześnie funkcje Kierownika Budowy i Inspektora Nadzoru. Inwestor otrzymuje „ w pakiecie” załatwienie wszelkich spraw formalnych związanych z prowadzeniem budowy, kontaktami z Nadzorem Budowlanym oraz formalnym odbiorem budynku.

Jakość użytych materiałów

Menedżer Budowy pokazuje Inwestorowi jak ustrzec się przed materiałami niskiej jakości (np. zmowa cenowa producentów).

Referencje od zadowolonych klientów

Potwierdzeniem faktu, że warto zatrudnić Menedżera Budowy, są pozytywne opinie zadowolonych klientów , dla których wybudowaliśmy domy energooszczędne i domy pasywne.

Pełna kontrola procesu budowlanego

Dzięki codziennej obecności Menedżera Budowy, proces inwestycyjny jest maksymalnie zoptymalizowany i przebiega bez jakichkolwiek zakłóceń. Budowa jest realizowana zgodnie z międzynarodowymi standardami zarządzania projektami IPMA. Pełna kontrola czasu powoduje brak przypadkowych wydatków i duże oszczędności na co dzień.

Oszczędność już przed budową

Analiza projektu wykonana przez Menedżera Budowy na samym początku współpracy, pozwala Inwestorowi zaoszczędzić znaczne środki jeszcze przed rozpoczęciem budowy (np. zmiana systemu ogrzewania, zmiany w rozkładzie poszczególnych pomieszczeń).

Wykwalifikowana kadra

Menedżer Budowy to nie tylko inżynier, który osobiście zajmuje się budową domu – to także zespół doświadczonych ekspertów różnych specjalności, którzy w przypadku takiej potrzeby służą swoją wiedzą i rozwiązują na bieżąco problemy techniczne pojawiające się na budowie.

Energooszczędność

Menedżer Budowy osobiście wykonuje większość elementów mających kluczowe znaczenie dla energooszczędności budynku, elementów o których wykonawcy budowlani nie mają z reguły pojęcia (doszczelnienie poszczególnych styków, zastosowanie specjalnych materiałów itp.)

Oszczędność czasu i paliwa

Prowadzenie budowy to konieczność przejechania 20.000-30.000 km i związane z tym koszty eksploatacji samochodu. Koszty te przejmuje na siebie Menedżer Budowy Zamiast załatwiać sprawy związane z budową, Inwestor może poświęcić się pracy zawodowej i cieszyć się życiem prywatnym.

Obecność inwestora nie jest konieczna

Menedżer Budowy może zrealizować całą budowę od A do Z pod nieobecność Inwestora, przebywającego np. za granicą.