Przed przystąpieniem do testu należy ustalić z projektu lub z pomiarów rzeczywistych następujące wielkości : powierzchnię podłogi budynku (AF), kubaturę budynku (V) oraz pole obudowy budynku (AE) ; zamknąć i uszczelnić wszystkie otwory wentylacyjne np. przy pomocy folii i taśmy malarskiej oraz sprawdzić prawidłowość montażu i zalanie syfonów kanalizacyjnych.
Osprzęt pomiarowy jest montowany w miejscu drzwi zewnętrznych lub drzwi balkonowych. Pomiary są prowadzone w warunkach podciśnienia oraz nadciśnienia. Na początku badania przeprowadzamy próbę wstępną w celu określenia przybliżonej liczby „wymian” powietrza. Po ustaleniu danych pogodowych oraz naturalnej różnicy ciśnień i wprowadzeniu ich do komputera dalsza część testu jest wykonywana automatycznie przez specjalistyczny program.
W czasie badania przeprowadzamy pomiary uzupełniające kamerą termowizyjną. Pozwala nam to na dokładną lokalizację wszystkich nieszczelności w budynku. Po zakończeniu badania generujemy wykres przecieku powietrza. Inwestor otrzymuje raport z badania łącznie z kompletem zdjęć termowizyjnych oraz wskazaniem miejsc koniecznych do uszczelnienia.